Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

TONER DO KSEROKOPIARKI – ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK?

  • Home
  • Wpisy
  • TONER DO KSEROKOPIARKI – ORYGINAŁ CZY ZAMIENNIK?

Podczas zakupu kserokopiarki, czy nawet drukarki, często naszym głównym kryterium jest cena – przede wszystkim wyłącznie urządzenia.

Wielu z nas nie zastanawia się jakie koszty związane z użytkowaniem urządzenia poniesie w przyszłości.

Urządzenia wielofunkcyjne charakteryzują się szybką i wydajną pracą. Podczas zakupu najtańszego urządzenia powinniśmy zweryfikować ile kopii robimy w miesiącu. Na tej podstawie będziemy mogli stwierdzić na ile wystarczą nam materiały eksploatacyjne takie jak, np. tonery czy bębny.
Nierzadko sprzedawcy oferują zamienniki tonerów, które są tańsze lecz nie jest wiadomo co tak dokładnie tam w środku jest i ile.

ZAMIENNIKI TONERÓW. HIT CZY KIT?

Decydując się na zakup tonera, który nie jest oryginalny musimy liczyć się przede wszystkim z tym, że nasze urządzenie może zostać uszkodzone. Częstą sytuacją jest, że zamienniki są regenerowane. Kasety z proszkiem podlegają procesom wielokrotnego czyszczenia natomiast mechanizmy, których zadaniem jest dozowanie tonera są wymieniane i naprawiane.
Uszkodzenia jakie mogą się przytrafić w przypadku obsługi takiego tonera są mechaniczne, w takiej sytuacji nie mamy już prawa do gwarancji. Kupowanie zamienników przynosi więc pozorne korzyści, które nie tylko odchudzą nasz portfel, ale pozbawią nas znacznej ilości czasu.
Najtańsze zamienniki nie spełniają najmniejszych wymagań urządzenia, co ma znaczny wpływ na jakość wydruku. Zdarzają się przypadki, w których zatykają się mechanizmy przez źle dobrane ziarno bądź nieodpowiednie cechy chemiczne produktu.

Jakie mogą być objawy w przypadku, gdy korzystamy z nieoryginalnego tonera?

Złej jakości toner przekłada się także na błędy podczas wydruków w postaci zabrudzeń, gdyż może on wyciekać z kasety. Proszek dostaje się wtedy w nieodpowiednie miejsce w urządzeniu i nie daje urządzeniu możliwości drukowania poprawnie. Zbyt duża lub zbyt mała wielkość ziarna może uszkodzić utrwalacz (fuser- element, który podgrzewa i stapia toner), który jest niezwykle wrażliwy na materiały eksploatacyjne o niewłaściwych parametrach. Jeśli ziarna nie mogą się podgrzać mechanicznie mogą poważnie uszkodzić nasze urządzenie.

Pochodzenie tonera ma znaczenie

Producenci drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych od długiego czasu zmagają się także z ogromnym problemem- rynkiem podróbek. Nierzadko toner i opakowanie jest podrabiane tak dobrze, że konsument nie jest w stanie zauważyć różnic w wykonaniu. Wnioskiem jest, że toner należy kupować w sprawdzonym miejscu.

W przypadku kserokopiarek jedną z możliwości jest skorzystania z renomowanego serwisu kserokopiarek Konica Minolta do serwisowania urządzenia i dostarczania sprawdzonych materiałów eksploatacyjnych.

Pierwszym i głównym powodem do wątpliwości co do oryginalności tonera jest jego cena, na szczęście autoryzowani dealerzy oferują tylko oryginalny sprzęt. Zapewnienie ciągłej pracy bez przykrych niespodzianek w przypadku współpracy z renomowaną firmą jest niemalże pewne, a przede wszystkim wygodniejsze i wbrew pozorom tańsze. Nie wszyscy producenci drukarek pozwalają sobie na maksymalizowanie ceny, w przypadku zakupu tonerów do dużych urządzeń wielofunkcyjnych marki Konica Minolta toner może kosztować tyle ile zamiennik innej marki.

Dlatego też w naszej ofercie sprzedajemy materiały eksploatacyjne m.in. tonery tylko i wyłącznie oryginalne Konica Minolta.