Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

Zarządzanie kosztami

Colour Coverage Analyser

Zwiększenie przejrzystości kosztów druku kolorowego

Informacje na temat wydajności tonera lub tuszu w zakresie dokumentu, który ma zostać wydrukowany, są niezbędne do poznania rzeczywistych kosztów druku. Analizator Colour Coverage Analyser firmy Konica Minolta szacuje ilość tonera lub tuszu potrzebną do wykonania zadania drukowania i pokazuje wydajność w przypadku różnych drukarek i technologii druku. Pozwala to również na porównanie ze sobą dwóch drukarek lub technologii druku.

Zarządzanie budżetem i limitami
 • Obliczanie wydajności
 • Obliczanie kosztów kliknięcia
 • Porównanie kosztów kliknięcia

Dispatcher Paragon

Skuteczna kontrola nad kosztami dzięki zoptymalizowanemu drukowaniu

W dzisiejszych czasach każdej organizacji – małej firmie, korporacji, organizacji publicznej czy ośrodkowi edukacyjnemu – zależy na jak największej transparentności i kontroli nad kosztami. Jednym z niezbędnych elementów jest dokładny wgląd we wszystkie operacje drukowania, tak aby w razie potrzeby można było obciążyć kosztami zespoły, działy i użytkowników. Firma Konica Minolta oferuje idealne rozwiązanie do realizacji tego celu – aplikację Dispatcher Paragon.

ZARZĄDZANIE BUDŻETEM ORAZ LIMITAMI
 • Łatwość przydzielania budżetu: Administrator może przydzielać indywidualne budżety różnym użytkownikom – ułatwia to ograniczanie działań związanych z drukiem dla konkretnych użytkowników, co pozwala kontrolować koszty drukowania, skanowania oraz faksowania.
 • Okresowe resetowanie budżetu: Budżety przydzielone poszczególnym użytkownikom oraz grupom użytkowników są najlepiej zarządzane poprzez automatyczne resetowanie lub doładowanie w określonych odstępach. Oszczędza to administratorowi tak przyziemnego działania. Możliwe jest również resetowanie oraz zmienianie budżetów i limitów ręcznie, co umożliwia wyjątkowe zlecenia związane z drukiem.
 • System płatności: Dispatcher Paragon oferuje różne wygodne opcje doładowywania kont użytkowników:
 • Doładowanie przy kasie: Operator kasy pobiera pieniądze od użytkownika, które następnie zapisuje na konto użytkownika za pośrednictwem aplikacji Dispatcher Paragon Cash Desk Management.
 • Doładowanie samoobsługowe: Za pośrednictwem kasy automatycznej użytkownicy mogą dokonać wpłaty (monety i banknoty) bezpośrednio na swoje konto.
 • Doładowanie przy pomocy karty kredytowej: Za pośrednictwem systemu PayPal lub DIBS
CENTRALNE ZARZĄDZANIE ROLAMI ORAZ UŻYTKOWNIKAMI
 • Scentralizowane zarządzanie użytkownikami: Indywidualnymi prawami dostępu użytkownika do urządzeń wielofunkcyjnych w celu korzystania z funkcjonalności związanych z kopiowaniem, drukowaniem, skanowaniem oraz faksowaniem można łatwo i wygodnie zarządzać centralnie.
 • Role dostępowe użytkownika: Administrator może przyznawać użytkownikom różne poziomy dostępu do urządzeń oraz funkcjonalności urządzeń. Poziomami można z łatwością zarządzać poprzez tworzenie odpowiednich ról użytkownika.
 • Scentralizowane zarządzanie uwierzytelnianiem: Rodzaje logowania użytkowników na urządzeniu obejmują uwierzytelnianie przy pomocy karty, potwierdzenie tożsamości użytkownika oraz uwierzytelnianie przy pomocy numeru PIN, przy czym to administrator określa który rodzaj uwierzytelniania użytkownika powinien być aktywny.
PRZYDZIELANIE I REFUNDACJA KOSZTÓW
 • Monitorowanie i rozliczanie druku: W celu umożliwienia łatwej kompilacji kompleksowych historii wydruków wszystkie działania związane z drukiem w sieci mogą być śledzone w czasie rzeczywistym. Zintegrowany terminal rozwiązania Dispatcher Paragon zapewnia szczegółowe rozliczenia dotyczące kopiowania, skanowania oraz faksowania (możliwe również za pośrednictwem terminali zewnętrznych).
 • Elastyczne rozdzielanie kosztów: Administrator może przydzielać użytkowników do konkretnych centrów kosztów, a każdy użytkownik może indywidualnie wybierać odpowiednie centrum kosztów lub projekt przed drukowaniem.
 • Indywidualne obliczanie cen: Różnym urządzeniom, centrom kosztów oraz użytkownikom można przydzielać indywidualne cenniki. Dlatego też nawet w różnorodnej infrastrukturze druku możliwe jest dokładne obliczenie kosztów druku.
 • Monitorowanie urządzeń innych producentów: Monitorowanie zleceń związanych z drukiem może objąć całość korporacyjnej infrastruktury druku, co oznacza, że jest to również możliwe dla urządzeń firm innych niż Konica Minolta.
SZCZEGÓŁOWE RAPORTY NA TEMAT KOSZTÓW I WYDRUKÓW
 • Raporty sieciowe: Łatwe tworzenie szczegółowych przeglądów oraz elastycznych raportów, które mogą obejmować wszystkie działania pojedynczych użytkowników oraz grup użytkowników – ułatwia to monitorowanie kosztów w ujęciu dziennym, tygodniowym, miesięcznym, jak i na przestrzeni dłuższych okresów.
 • Raporty zarządcze: Automatyczne kompilacje oraz kompilacje na żądanie w przypadku tego typu raportów dostarczają zarządowi firmy kompleksowy przegląd informacji dotyczących całości środowiska druku w wyraźnie poukładanej strukturze oraz w łatwym do zrozumienia układzie.
 • Eksportowanie wyników raportów: Eksportowanie raportów do różnych formatów ułatwiające i przyspieszające udostępnianie wyników.
 • Zautomatyzowane tworzenie raportów: Funkcja ustalania harmonogramu, która generuje raporty automatycznie w ustalonych odstępach (co miesiąc, co kwartał lub co rok) zapewnia jeszcze bardziej kompleksowy przegląd.

Konica Minolta Mobile Print

Darmowe rozwiązanie zwiększające elastyczność druku mobilnego

Drukowanie i skanowanie – zawsze pod ręką dzięki Konica Minolta Mobile Print.

Współczesne środowisko biznesowe często wymaga działania tu i teraz w obliczu poważnych problemów, wad w dokumentacji oraz opóźnień. Laptopy oraz urządzenia mobilne podłączone do sieci bezprzewodowej uczyniły na szczęście komunikację oraz zarządzanie zadaniami dużo łatwiejszymi, a ta mobilność i elastyczność musi rozszerzyć się na inne obszary działalności. Konica Minolta Mobile Printing oznacza, że możesz zrobić dużo więcej niż tylko pobrać plik brakujący w Twojej dokumentacji. Pozwala Ci błyskawicznie połączyć się z wybranym urządzeniem wielofunkcyjnym, a chwilę później masz już wydrukowaną kopię w swoich rękach.

Druk mobilny firmy Konica Minolta możliwy jest przy pomocy darmowej aplikacji, zawsze będącej pod ręką. Pozwala ona w mgnieniu oka zdalnie drukować oraz skanować dokumenty. Nie martw się o konieczność znajomości złożonego interfejsu: aplikacja jest przejrzysta i łatwa w obsłudze, nawet jeśli się spieszysz lub zajmujesz się wieloma zadaniami jednocześnie. Konica Minolta Mobile Printing to idealne rozwiązanie dla wszelkiego rodzaju działalności – od małych firm z pojedynczą drukarką po międzynarodowe przedsiębiorstwa obecne na całym świecie.

Konica Minolta Mobile Print to darmowa aplikacja mobilna na wszystkie główne platformy mobilne, z uwzględnieniem systemów iOS, Android oraz Windows 10, łącząca urządzenia mobilne z wielofunkcyjnymi systemami druku Konica Minolta bizhub. Jakie są dwie główne funkcjonalności tej aplikacji? Pozwala ona drukować oraz skanować do urządzenia przenośnego, dzięki czemu użytkownicy biznesowi mogą zawsze mieć ważne dokumenty pod ręką.

 • Szyfrowanie plików na całej drodze przesyłu danych
 • Prawa dostępu użytkowników
 • Redukcja kosztów operacyjnych
 • Integracja z popularnymi systemami rachunkowości oraz zarządzania drukiem
 • Możliwość instalacji w 10 minut
 • Bezpieczne udostępnianie wydruków

Brak zapotrzebowania na złożoną infrastrukturę oraz kosztowne nowe urządzenia: teraz możesz połączyć się z jednym z Twoich urządzeń błyskawicznie i z łatwością oraz od razu rozpocząć druk. Źródło plików nie ma znaczenia, ponieważ druk mobilny można rozpocząć w dowolnym momencie z pamięci wewnętrznej urządzeń, poczty elektronicznej, przeglądarki, znajomych programów oraz usługi Google Cloud print. Nawet skanowanie mobilne z wykorzystaniem urządzenia wielofunkcyjnego Konica Minolta jest teraz łatwiejsze – wystarczy tylko udostępnić pliki swoim współpracownikom, wysłać je bezpośrednio na telefony komórkowe lub zapisać w chmurze. Typ pliku również nie stanowi problemu: Konica Minolta Mobile Print obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty, m.in. JPEG, GIF, BMP, PNG, PDF, TIFF, XPS, DOCX, XLSX, PPTX. Niezależenie od tego czy nie masz dostępu do wydrukowanej wersji układu lub projektu, części kontraktu lub innego typu pliku – jedyne czego potrzebujesz to dostęp do drukarki. Prawa dostępu użytkownika kontrolowane przez administratora mogą być przydzielane pracownikom. Dzięki drukowi mobilnemu Konica Minolta naprawdę zachowujesz ogromną elastyczność. Goście odwiedzają teren Twojej firmy? Możesz również szybko i łatwo nadać im prawa dostępu do drukowania dla gości. Uwierzytelnianie z wykorzystaniem numeru PIN, karty identyfikacyjnej lub nazwy użytkownika i hasła stanowią bezpieczny sposób ochrony poufnych dokumentów. Pozwól więc swojej działalności się rozwijać i wypróbuj druk mobilny za darmo. Rozwiązanie to zaoszczędzi Ci czas, pieniądze oraz nakład pracy, zapewniając zachowanie kontroli przez cały czas – niezależenie od tego, gdzie się znajdziesz.