Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

Kserokopiarka Konica Minolta na uczelni lub w szkole pomysłem na biznes

  • Home
  • Wpisy
  • Kserokopiarka Konica Minolta na uczelni lub w szkole pomysłem na biznes

Aby nasza firma funkcjonowała musi mieć klientów, dlatego też badamy rynek, robimy różne analizy i staramy się oszacować ilu klientów skorzysta z naszych usług. Oczywiście idealnie byłoby dotrzeć do potencjalnie największej grupy klientów lub też do skupiska ludzi wśród których takich potencjalnych klientów byłoby naprawdę dużo. Jeżeli chodzi
o świadczenie usług ksero uczelnia lub szkoła może być naszym strzałem w dziesiątkę z kilku powodów.

Po pierwsze naszym potencjalnym klientem będzie każdy uczeń, student i nauczyciel lub wykładowca. W przeciętnej średniej szkole uczy się około 500 uczniów i może dla człowieka biznesu nie jest to imponująca liczba ale już na uczelni wyższej uczy się kilka tysięcy studentów i wszyscy będą naszymi potencjalnymi klientami.

            Po drugie, ktoś może się zastanawiać a co taki uczeń lub student będzie kserował, skoro może sobie zapisać? –Odpowiedz brzmi: Wszystko! Jak wiadomo, pamięć ludzka jest zawodna, więc z wykładów czy zajeć trzeba robić notatki. W dodatku trzeba je robić szybko aby zapisać jak najwięcej informacji. Notatki pisane ręcznie i szybko niestety stają się nieczytelne, dlatego coraz więcej osób kopiuje notatki od wykładowców, robi zdjęcia slajdów czy kseruje dostępną literaturę.  W dodatku, notatki trzeba robić codziennie dlatego też pewne jest, że każdego dnia będziemy mieć stałą liczbę klientów, potrzebujących kopii zdobytych zapisków.

Po trzecie, sesja i sprawdziany okazją do podwojenia swoich zysków! W czasie sesji punkty ksero przeżywają prawdziwe oblężenie. Studenci kserują dosłownie co popadnie, byle mieć jakieś notatki. Dodatkowo oprócz notatek przydadzą się również inne mniejsze pomoce, które studenci będą kserować nawet po kilka razy aby móc ukryć swoje dodatkowe zasoby informacji w rożnych miejscach. W tym czasie warto zaopatrzyć się w dodatkowy papier do Twojej maszyny aby klienci nie musieli czekać na nowe dostawy.

Po czwarte, okazją do zysku będą wydruki referatów, prac zaliczeniowych, licencjackich i magisterskich. Każdy uczeń czy student przynajmniej raz na pół roku oddaje jakąś prace zaliczeniową oraz np. każdy student musi napisać prace na koniec studiów, którą w dodatku należy oddać w 3 egzemplarzach co dla właściciela ksero oznacza to trzy razy więcej kopii!

Mając grupę klientów i idealną lokalizację w postaci szkoły lub uczelni wystarczy teraz dobrać odpowiedni sprzęt. Idealną propozycją do dynamicznie działającego punktu ksero na uczelni lub w szkole będzie Konica Minolta Bizhub C364e, która dzięki swojej niezawodności i wydajności sprosta wyzwaniom jakie niesie każdy rok szkolny lub akademicki. Konica Minolta Bizhub C364e została wyposażona także w szybki sieciowy skaner, którego prędkość opcjonalnie sięga nawet 160 oryginałów na minutę. Idealną propozycją szczególnie dla studentów będzie tu skanowanie dokumentu w PowerPoint, plików PDF lub zdjęć. Dodatkowo swoim klientom możesz zaproponować zeskanowanie dokumentów i przesłanie ich bezpośrednio do ich poczty elektronicznej. To rozwiązanie będzie idealne dla uczniów
i studentów których aktualnie nie ma na zajęciach lub lekcjach, a którym koledzy mogą błyskawicznie wysłać skany notatek z każdej lekcji na bieżąco. Dodatkowo w tym modelu można bezpośrednio skanować do pamięci przenośnych USB bez konieczności używania komputerów.

Jakby tych korzyści było mało, dodatkowo zapewniamy serwis każdej naszej kserokopiarki. Wystarczy, że zaufasz naszej firmie a sprzęt Konica Minolta może okazać się dla Ciebie prawdziwą przysłowiową kopalnią złota.