Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

Toner część 1. Definicje Podstawowe – Simitri, HDi, HD+

  • Home
  • Wpisy
  • Toner część 1. Definicje Podstawowe – Simitri, HDi, HD+

Witajcie na naszym blogu!

Na wstępie przybliżymy podstawowe definicje z którymi spotykacie się podczas codziennego użytkowania sprzętu służącego do obiegu dokumentów w firmie.

Najczęściej spotykanym przez was sformułowaniem zapewne będzie słowo Toner. Czym jest ten materiał? Wyróżniamy toner czarny (black), różowy (Cyjan), żółty (Yellow) i niebieski (Magenta). Jest elementem drukarki zawierającym sproszkowaną substancję chemiczną. Konica Minolta posiada opatentowaną technologię wytwarzania tonerów. Tonery w konice minolcie to polimeryzowane tonery Simitri.

Tonery Simitri, Simitri HDi Simitri HD+ zawierają w 9% surowe materiały pochodzenia roślinnego (biomasa), a zatem przyczyniają się do redukcji emisji gazów cieplarnianych.  Produkcja, zastosowanie i recykling tego rodzaju tonerów są o wiele bardziej ekologiczne. Dzięki jednorodnemu kształtowi cząsteczek tonera polimeryzowanego, oraz ich niewielkiej średnicy, zapewniają one dokładne pokrycie papieru. Zapewnia to też o wiele mniejsze zużycie tonera w procesie drukowania niż w przypadku zastosowania tradycyjnego tonera polimeryzowanego. Toner ten wymaga również niższej temperatury stapiania. Wpływa to na zmniejszenie zuzycia energii oraz niższą emisje CO2. Co więcej, proces produkcji tonera Simitri HD jest przyjazny dla środowiska, ograniczając emisję CO2, NOx i SOx o około 40%. Toner Simitri HD jest uznawany za toner nowej generacji dla ery cyfrowej.

Zastrzeżona przez Konica Minolta technologia tonera polimeryzowanego Simitri HD jest wykorzystywana do zwiększenia jakości druku monochromatycznego i kolorowego. Ponieważ cząstki tonera Simitri HD są mniejsze oraz posiadają bardziej regularne kształty, reprodukcje obrazów posiadają cienkie linie i mniejszy tekst z wyraźnymi konturami. Zdjęcia i ilustracje są odwzorowane bardziej naturalnie z poprawionymi półtonami. Dzięki zawarciu wosku w tonerze możliwe jest utrwalanie bez użycia oleju, co zapewnia żywe kolory.

Mam nadzieję, że przybliżyliśmy wam podstawową definicję, w przypadku pytań zapraszamy!