Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

Na co zwracać uwagę przy wyborze kserokopiarki do firmy lub biura

  • Home
  • Wpisy
  • Na co zwracać uwagę przy wyborze kserokopiarki do firmy lub biura

Wybór odpowiedniego urządzenia do powielania i drukowania dokumentów to nie lada wyzwanie dla kogoś kto nie do końca jest obeznany w temacie, tym bardziej, że rynek obfituje w różnorodność modeli i firm tych urządzeń.  Dlatego też, jeżeli podejmiesz decyzję o tym, aby zakupić lub wydzierżawić kserokopiarkę lub urządzenie wielofunkcyjne warto zastanowić się nad tym jakie urządzenie w pełni będzie spełniać Twoje wymagania oraz będzie dostosowane do Twoich potrzeb bez narażania Twojej firmy na nadmierne koszty.

Pierwszym krokiem do wybrania właściwego urządzenia dostosowanego do potrzeb Twojej firmy będzie zastanowienie się nad kilkoma ważnymi aspektami, które dodatkowo będą stanowić główne parametry Twojej kserokopiarki lub urządzenia wielofunkcyjnego:

  1. Do swojej dyspozycji potrzebujesz samej funkcji kserowania czy dodatkowo też drukowania, skanowania, przesyłania dokumentów z urządzenia na inne nośniki lub serwery Internetowe?
  2. Jakiego formatu papieru będziesz używać? W jakim formacie będziesz kserować lub drukować swoje materiały?
  3. Będziesz korzystać z opcji wydruku lub ksera kolorowego czy tylko czarno białego?
  4. Ilu klientów planujesz obsłużyć w skali jednego miesiąca? Inaczej mówiąc jakie obciążenie miesięczne będzie miała Twoje kserokopiarka lub urządzenie wielofunkcyjne?
  5. Czy w przyszłości zamierzaasz korzystać z dodatkowych opcji takich jak skaner lub wydruk zaawansowany?

Jeżeli już sprecyzujemy nasze wymogi i potrzeby mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich, najłatwiejsza, to kontakt ze specjalistą z wykwalifikowanej firmy zajmującej się sprzedażą lub dzierżawą kserokopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych. W tym miejscu możemy polecić naszych specjalistów, którzy dzięki zdobyciu szerokiej wiedzy z zakresu kserokopiarek potrafią dzięki doborowi odpowiednich kryteriów urządzenia do indywidualnego klienta wybrać najbardziej optymalną ofertę.

Druga możliwość to szukanie odpowiedniej kserokopiarki dla siebie przez Internet lub w punktach stacjonarnych posługując się odpowiednimi parametrami urządzenia. Warto tutaj zwrócić uwagę na to aby wybierać urządzenia od sprawdzonych firm, najlepiej u partnerów renomowanych marek takich jak np. Copix – autoryzowany partner urządzeń Konica Minolta. Z ofertą naszych urządzeń możesz zapoznać się na naszej stronie w zakładce „produkty”, znajdziesz tam wszystkie kserokopiarki i dostępne do nich akcesoria.