Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

Toner część 2. Jak wymienić toner w kserokopiarce Konica Minolta?

  • Home
  • Wpisy
  • Toner część 2. Jak wymienić toner w kserokopiarce Konica Minolta?

Zwykle w modelach konica minolta wgrana jest animacja służąca do usprawnienia tej czynności.

Oczywiście na początku można się bać zadając sobie nurtujące pytania typu: a jak coś popsuję, albo zrobię źle? Zatem od razu uprzedzam, nie ma się czego bać! Wymiana tonera jest czynnością prostą i krótkotrwałą, wbrew naszemu przekonaniu nie potrwa to wcale wiele godzin.

Żeby nie przedłużać, przejdę do konkretów.

W tym wypadku C oznacza Cyjan (niebieski), zatem maszyna sygnalizuje, że niebieski toner jest już bliski wyczerpania. Jeśli nie mamy u siebie jeszcze nowego tonera, należy zamówić taki w Serwisie.

Oczywiście zanim nasz toner się skończy minie jeszcze trochę czasu i wówczas pojawi się nam kolejny komunikat świadczący o potrzebie wymiany tonera.

Aby ułatwić sobie ten proces możemy włączyć animację (rozpocznij naprowadzanie w lewym górnym rogu), wówczas maszyna włączy nam animacje w której krok po kroku pokazane jest jak wymienić toner. Postaram się wytłumaczyć pewne sformułowania, tak aby wymiana przebiegła prościej.

Pierwszy obrazek sygnalizuje nam gdzie umieszczony jest toner przeznaczony do wymiany. Otwieramy przednie drzwiczki, zaraz poniżej tacy odbiorczej. Trzy trójkąty po bokach wskazują nam w którym miejscu je otwieramy.

Następnie postępujemy zgodnie ze wskazówkami ,,strzałki” i otwieramy dzrzwiczki w kierunku który nam pokazuje.

Toner, który należy wymienić to Cyjan (niebieski) zatem wybieramy trzeci toner od lewej. Aby go wyjąć musimy nacisnąć listki na końcu tonera i przekręcić je w lewo, według wskazówek strzałki.

Wówczas zwalnia się blokada i możemy wysunąć toner z maszyny

W momencie zakończenia tegoż wstrząsającego rytuału możemy włożyć toner do maszyny, przebiega to w podobny sposób jak jego wyjęcie. Wkładamy go w puste miejsce po wyjętym tonerze i kiedy wsuniemy go do końca przekręcamy tym razem w prawo, oczywiście wkładamy toner trzymając za listki na końcu.

Po tej całej procedurze, kiedy listki będą umieszczone pionowo powodując zabezpieczenie tonera możemy zamknąć drzwiczki maszyny ponieważ zabieg wymiany dobiegł końca.

W każdym modelu bizhub Konica Minolta proces wymiany wygląda tak samo. W modelach monochromatycznych jedyną różnicą jest to, że toner wysuwamy wraz z szufladką w której jest umieszczony.