Optymalne rozwiązania do Twojego biura

COPIX Sp. z o.o. 
ul. Laurowa 6
03-197 Warszawa

Napisz do nas:
biuro@copix.pl

Jakie są najczęstsze usterki kserokopiarek i jak można je uniknąć?

  • Home
  • Wpisy
  • Jakie są najczęstsze usterki kserokopiarek i jak można je uniknąć?
serwis kserokopiarek

Kserokopiarki są urządzeniem, które jest niezbędne w każdym biurze, ale i w różnych instytucjach. Niestety niekiedy po jakimś czasie zdarza się, że kserokopiarka ulega awarii lub pojawia się problem utrudniający prawidłowe korzystanie z niej. Dlatego w tym artykule opiszemy najczęstsze usterki kserokopiarek i podpowiemy, jak można je uniknąć.

Do najczęstszych błędów zalicza się: 

 

  • Problemy z papierem: 

Na ten problem wpływa często  złe ustawienie papieru, jego zacięcie lub brak papieru.
Rada: Używanie właściwego papieru o odpowiedniej grubości i jakości może pomóc uniknąć problemów z papierem i zapewnić lepsze jakościowo kopie. Jeśli już papier zatnie się w kserokopiarce wystarczy go delikatnie wysunąć.

  • Problemy z tonerem: 

Kserokopiarka nie chce drukować lub drukuje w innych kolorach, druk jest słaby.
Rada: Może wystąpić potrzeba wymiany tonera lub pojemników z tonerem, aby zapewnić jasne i czyste kopie. Dlatego w pierwszej kolejności należy sprawdzić poziom tuszu, ewentualnie ustawienia kserokopiarki.

  • Problemy z układem optycznym:

Kserokopiarka może mieć problemy z układem optycznym, co może prowadzić do nieostrych lub niepełnych kopii.
Rada: Aby uniknąć tych problemów, należy regularnie czyścić układ optyczny i skonsultować się z profesjonalnym serwisem kserokopiarek, jeśli wystąpią jakiekolwiek problemy.

  • Problemy z elektroniką:

Problemy z elektroniką, takie jak uszkodzenia płyty głównej lub innych podzespołów mogą prowadzić do problemów z funkcjonowaniem kserokopiarki.
Rada: Aby uniknąć tych problemów, należy regularnie konserwować kserokopiarkę. Jeśli uszkodzenie jest poważne należy skonsultować się z serwisem kserokopiarek.

Podsumowując w tym artykule wymienione zostały najczęstsze usterki kserokopiarek. Wniosek wysuwa się jeden. Aby zakupiona kserokopiarka dłużej nam posłużyła należy ją  konserwować i dbać. Jeśli już pojawi nam się jakikolwiek problem z kserokopiarką warto znać model i producenta, aby w celu uzyskania pomocy skontaktować się z serwisem