spotkanie firmowe - dokumenty na biurku
Piotr / 30.09.2022

„ Jak drukować z urządzeń mobilnych ? ”- szybki poradnik

W dzisiejszym artykule podpowiemy jak szybko i sprawnie można drukować różne potrzebne dokumenty z urządzeń mobilnych typu komórka, aparat cyfrowy itp. 

Rozwój technologiczny cały czas posuwa się do przodu. Na co dzień jesteśmy otoczeni urządzeniami mobilnymi, na których gromadzimy różne dane. Telefon komórkowy nie służy jedynie do rozmów, ale jest to małe centrum „dowodzenia”.  Dzięki zaawansowanej technologii za pomocą telefonu komórkowego możemy utrwalić zapis dźwiękowy, zrobić zdjęcia, a także stworzyć, a następnie zapisać różne dokumenty. 

Dlatego też coraz większe zapotrzebowanie jest na druk bezpośrednio z urządzeń mobilnych, gdyż nie tylko jest to wygodniejsza opcja, ale przyspiesza nam pracę.  Wiele osób jednak dalej jest nieświadomych, że można bezpośrednio wydrukować materiał z tabletu, telefonu czy innego urządzenia mobilnego, co powoduje, że dalej tracą dużo czasu na coś co mogliby wykonać dużo szybciej. Idąc za nowinkami technicznymi podpowiadamy jak drukować szybko bez potrzeby kopiowania, przenoszenia danych wykorzystując do tego komputer. 

DRUK Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Jeśli drukarka ma moduł WIFI to może być połączona w sieć domową i możemy ją wykorzystać poprzez dostęp do sieci. Coraz częściej producenci telefonów myślą o różnych zastosowaniach, dlatego w przypadku Androida jest program Goggle Print, a w przypadku Apple AirPrint.  Nie potrzebujemy wtedy dodatkowych kabli, wystarczy dobrze skonfigurować sieć z aplikacją i pozwoli nam to na natychmiastowy wydruk. 

Rozwiązanie dla Klientów iPhona, iPada, iPoda touch
Chcąc wydrukować materiały z iPhona, iPada lub iPoda touch wybieramy opcję Drukuj poprzez wybór innych opcji reprezentowanych przez kwadrat ze strzałką skierowaną do góry. Wybieramy drukarkę, która jest WiFi w tej samej sieci co znajduje się telefon i jest oczywiście dobrze skonfigurowana.  Ważne jest aby we wszystkich przypadkach drukarka obsługiwała AirPrint.   


INNE ROZWIĄZANIA TECHNOLOGICZNE-DRUKARKA PRZENOŚNA

Drukarka mobilna to strzał w dziesiatkę dla tych, którzy potrzebują mozliwość druku w każdej chwili. Drukarki kieszonkowe są małe, dzięki czemu można je łatwo zabrać ze sobą w każde miejsce. Minusem drukarek przenośnych jest jakość i rozmiar wydruku. Jeśli potrzebne jest wydrukowanie dobrej jakości dokumentu o odpowiednim rozmiarze to przenośna drukarka nie będzie dobrym wyborem. 


Podsumowując,  kiedy zależy nam na czasie i szybkich rozwiązaniach warto zapoznać się z nowościami i spróbować przyspieszyć swoją pracę, aby nie tracić czasu na podłączanie dodatkowych kabli, przesyłanie dokumentów, czy zgrywanie ich z jednego nośnika na drugi, a następnie drukowanie. 

kobieta używająca kserokopiarki

Skorzystaj z profesjonalnego serwisu Konica Minolta w Warszawie