Blog

Każde biuro powinno być wyposażone w urządzenie do przetwarzania obrazu, często funkcja samego druku nie wystarczy. Aby nasze biuro funkcjonowało efektywnie, najpierw należy się zastanowić jakie urządzenie kupić lub wynająć. Aby przejść do wyboru odpowiedniego urządzenia, najpierw musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań: jaki format papieru będzie przez nas używany? A4 czy A3 a może potrzebujemy większego formatu? wydruki kolorowe czy mono? ile wydruków miesięcznie wykonujemy a ile będziemy wykonywali (analiza miesięcznego obciążenia: kopie, wydruki, skany) jakie dodatkowe opcje usprawnią... czytaj dalej.
06/22/2014 - 15:45
Witajcie, jak zauważyliście od jakiegoś czasu mamy nowe logo. Nasi klienci zadowoleni ze świadczonych przez nas usługo polecają nas dalej. Dziś postaramy się odpowiedzieć na pytanie dlaczego tak się dzieje. Po pierwsze reprezentujemy jedną z najlepszych marek urządzeń drukujących na świecie Konica Minolta. Jak powstała firma i jak ewoluowała to przedstawimy za chwilę. Założenie firmy Konica nastąpiło w 1873; była to jak zapewne wielu z was słyszało jedna z najlepszych firm sprzedających materiały fotograficzne i litograficzne. W roku 1903 firma wprowadziła na rynek japoński pierwszy firmowy... czytaj dalej.
06/22/2014 - 15:08
zasada działania bębna światłoczułego
Witajcie, kolejnym elementem urządzenia wielofunkcyjnego laserowego jest bęben światłoczuły (OPC drum) . Jest centralnym elementem pracy maszyny laserowej poza tonerem. Żeby przybliżyć funkcje tonera najpierw należy naświetlić pracę urządzenia laserowego. dzialanie_maszyny.jpg Bęben światłoczuły zostaje naładowany elektrostatycznie tak, aby przyciągał cząsteczki tonera. Następnie światło lasera, odbite przez specjalne wirujące lustro, pada na bęben. Przenoszenie obrazu w kserokopiarce to po pierwsze Elektryzowanie, W pobliżu bębna umieszczona jest elektroda, naelektryzowana do napięcia kilku... czytaj dalej.
04/13/2014 - 12:57
Podczas tegorocznej edycji Buyers Lab Konica Minolta po raz czwarty z rzędu została wyróżniona „A3 MFP Line of the Year”. Na podstawie szerokiej listy kryteriów Jury tegorocznej edycji BLI Awards wyróżniła Konica Minolta w czterech wysoko cenionych obszarach: niezawodność, jakość obrazu, łatwość obsługi i produktywność.  Tytuł w tym roku trafił do modeli: Konica Minolta Bizhub C364e Konica Minolta Bizhub C454e Konica Minolta Bizhub 554e.     Dotąd żadnemu producentowi nie udało się zdobyć wyróżnienia przez cztery lata z rzędu. Podczas podejmowania decyzji o przyznaniu nagród Jury ocenia:... czytaj dalej.
03/28/2014 - 10:20
Toner Czarny
Jak wpominaliśmy przy poprzednim wpisie Toner do modelu monochromatycznego z najnowszej serii (224e,364e,284e) wymieniamy bardzo podobnie jak tonery w kolorowych maszynach. Dokładnie to opisuje to obrazek:
03/27/2014 - 13:57
wymiana tonera w Konica Minolta Bizhub
Aspektem nieodłącznie związanym z tonerem i jego eksploatacją jest jego wymiana. Zwykle w modelach konica minolta wgrana jest animacja służąca do usprawnienia tej czynności. Oczywiście na początku można się bać zadając sobie nurtujące pytania typu: a jak coś popsuję, albo zrobię źle? Zatem od razu uprzedzam, nie ma się czego bać! Wymiana tonera jest czynnością prostą i krótkotrwałą, wbrew naszemu przekonaniu nie potrwa to wcale wiele godzin. Żeby nie przedłużać, przejdę do konkretów. Zanim maszyna będzie sygnalizowała wymianę, najpierw ,,powie” nam, że termin w którym nasz toner się już... czytaj dalej.
03/25/2014 - 12:47
tonery Simitri cmyk do konica minolta bizhub
Witajcie na naszym blogu! Na wstępie przybliżymy podstawowe definicje z którymi spotykacie się podczas codziennego użytkowania sprzętu służącego do obiegu dokumentów w firmie. Najczęściej spotykanym przez was sformułowaniem zapewne będzie słowo Toner. Czym jest ten materiał? Wyróżniamy toner czarny (black), różowy (Cyjan), żółty (Yellow) i niebieski (Magenta). Jest elementem drukarki zawierającym sproszkowaną substancję chemiczną. Konica Minolta posiada opatentowaną technologię wytwarzania tonerów. Tonery w konice minolcie to polimeryzowane tonery Simitri. Tonery Simitri, Simitri HDi Simitri... czytaj dalej.
03/11/2014 - 10:18